کد مطلب: 130020
دارنده مدال طلاي مسابقات بين‌المللي کشتي کلاسيک بانوان:
آماده مسابقات جهاني مي‌شوم/ استقبال از کشتي کلاسيک بانوان
تاریخ انتشار : 1397/07/14 07:56:44
نمایش : 477
دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد، مدال طلاي مسابقات بين‌المللي کشتي کلاسيک در لبنان را کسب کرد.
به گزارش خبرنگار گروه استان‌هاي خبرگزاري آنا، نخستين مسابقات بين‌المللي کشتي کلاسيک بانوان، هفته نخست مهر با حضور کشتي‌گيراني از 10 کشور ايران، ارمنستان، سوريه، گرجستان، مصر، عراق، قرقيزستان، لبنان، اوکراين و ايتاليا در سالن اميل لحود شهر بيروت پايتخت لبنان برگزار شد.
تيم ايران در اين مسابقات با کسب دو مدال طلا و دو برنز، عنوان قهرماني نخستين رقابت‌هاي بين‌المللي کشتي کلاسيک بانوان در کشور لبنان را  به دست آورد.
تيم 6 نفره ايران با دو مدال طلاي فاطمه نيکبخت دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد و معصومه خانلر از مازندران در اوزان 60 و 75 کيلوگرم و دو مدال برنز فاطمه محمدي و زهرا يزداني در اوزان 50 و 55 کيلوگرم عنوان قهرماني را کسب کرد.
فاطمه نيکبخت دانشجوي واحد شهرکرد، ترم 4 اين دانشگاه و در رشته تربيت‌بدني تحصيل مي‌کند.
نيکبخت در گفتگو با خبرنگار آنا درباره کشتي کلاسيک و تأثير آن در بانوان و مراحل موفقيت خود اظهار کرد: کشتي کلاسيک يک سال است که مورد تأييد قرار گرفته و نخستين دوره انتخابي تيم ملي آذر سال 96 برگزار شد که در وزن 55 کيلو، مقام نخست را کسب کردم.
وي ادامه داد: مرحله آخر مسابقات انتخابي تيم ملي، تير 97 برگزار شد که در يک وزن بالاتر شرکت کردم و توانستم در اين وزن هم نفر نخست باشم. در مسابقات بين‌المللي لبنان هم توانستم عملکرد خوبي داشته باشم و مقام نخست را کسب کنم و مدال طلا بگيرم.
دانشجوي تربيت‌بدني واحد شهرکرد با بيان اينکه قبل از کشتي، چند سال ووشو کار مي‌کردم و مقام دوم کشوري دانشجويان را دارم، اظهار کرد: پيش از اين در ليگ برتر ووشو هم بازي مي‌کردم؛ اما خيلي علاقه به کشتي داشتم که با تأييد کشتي بانوان به سمت اين رشته آمدم و توانستم که موفق باشم و اکنون براي مسابقات جهاني آماده مي‌شوم.
نيکبخت با قدرداني از مسئولان کشتي به‌دليل ميدان‌دادن به بانوان براي حضور در اين رشته، درباره تأثير کشتي کلاسيک در بانوان به آنا گفت: برپايي اين رشته ورزشي، سبب شده بانوان مسلمان با وجود موفقيت تيم‌هاي حاضر به سمت و سوي اين رشته علاقه نشان داده و اين راه را محکم‌تر ادامه بدهند، به‌شکلي که روزي شاهد موفقيت چشمگير دختران اين سرزمين در ميدان‌هاي جهاني و بين‌المللي و الگوي خوبي براي دختران مسلمان خواهيم بود تا با حجاب اسلامي در ميدان‌هاي بزرگ رقابت کنند.
دارنده مدال طلاي مسابقات بين‌المللي کشتي کلاسيک بانوان در لبنان بيان کرد: قهرماني من در اين مسابقات، استقبال و بازخورد خوبي در مردم (بانوان) داشت، به‌گونه‌اي که درباره ورود به اين رشته از من سؤال و راهنمايي بسياري مي‌خواستند و توانستم آنان را خوب راهنمايي و کمک کنم تا بهتر و بيشتر به سمت اين رشته سوق پيدا کنند. اميدوارم با توجه به ايجاد حواشي خوب در فضاهاي مختلف به‌ويژه مجازي، اين رشته  با کمک مسئولان روز به روز گسترده تر شود.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن