کد مطلب: 130017
دکتر رنجبر خبر داد تاسيس اولين فراصندوق سرمايه گذاري در کشور با همکاري دانشگاه آزاد اسلامي
تاریخ انتشار : 1397/07/11
نمایش : 1814

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي از راه اندازي اولين فرا صندوق سرمايه‌گذاري FOF در کشور با همکاري دانشگاه آزاد اسلامي، بنياد برکت و معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري خبر داد.

دکتر بيژن رنجبر معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي در گفت ­و گو با خبرنگار روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، با بيان اينکه براي اولين بار در کشور فراصندوق سرمايه‌گذاري FOF راه اندازي شده است، گفت: اين فراصندوق با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامي، بنياد برکت و معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري راه اندازي شد.

وي با بيان اينکه در سال 2017 در جهان حدود 150 ميليارد دلار سرمايه گذاري براي استارت آپ ها انجام شده، خاطرنشان کرد: در حمايت از شرکت هاي نوپا و استارت آپ ها، اساسي ترين رکن، سرمايه گذاري و حمايت از آنان است. در کشور ما که بافت جمعيت جواني دارد، به علت دسترسي بالا به فضاي مجازي و اينترنت، انگيزه و تمايل براي فعاليت هاي پژوهشي و فناوري و اشتغال زايي و حرکت به سمت توسعه استارت آپ ها افزايش يافته و اين شرکت ها نياز به حمايت مالي دارند.

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينکه اگر حمايت مالي درستي از استارت آپ ها صورت گيرد، تحقق اقتصاد مقاومتي امکان پذير خواهد شد، تصريح کرد: راه اندازي اين فراصندوق مي تواند کمک شاياني به شرکت هاي نوپا باشد.

دکتر رنجبر با تأکيد بر اينکه در دانشگاه آزاد اسلامي بنا بر تقويت صندوق هاي سرمايه گذاري جسورانه است، گفت: در اين زمينه جرقه اوليه ايجاد فراصندوق در بنياد برکت اتفاق افتاد و مقرر شد فراصندوقي راه اندازي شود که در صندوق هاي سرمايه گذاري جسورانه، سرمايه گذاري انجام دهد.

وي با بيان اينکه راه اندازي اين صندوق در شوراي اقتصاد دانش بنيان دانشگاه آزاد اسلامي تصويب شد، خاطرنشان کرد: مراحل اوليه تاسيس آن انجام و مقرر شده اين فراصندوق با بودجه 10 هزار ميليارد ريال در سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت شود.

دکتر رنجبر در ادامه تأکيد کرد: دانشگاه آزاد اسلامي بنا دارد تا با راه اندازي اين صندوق به تمام شرکت هاي علم و فناوري در کشور به ويژه شرکت هاي نوپا در دانشگاه آزاد اسلامي کمک کند.

وي در پايان گفت: معاونت پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي توانسته گام بلندي در حمايت از شرکت هاي دانش بنيان بردارد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن