کد مطلب: 130016
دکتر رهايي اعلام کرد دو خبر مهم درباره امتحان جامع براي دانشجويان دکتري دانشگاه آزاد اسلامي
تاریخ انتشار : 1397/07/11 08:50:44
نمایش : 2387

معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: زمان برگزاري امتحان جامع بعدي دانشگاه آزاد اسلامي متناسب با زمان پايان کلاس هاي زبان مشخص مي ­شود.

دکتر عليرضا رهايي معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، گفت: جلسه شوراي برنامه ريزي آموزشي و درسي در روز سه شنبه 10 مهرماه با بررسي چند دستور برگزار شد.

وي با بيان اينکه در اين جلسه آئين نامه تبديل وضعيت دانشجويان ايراني غيربورسيه مشغول به تحصيل در خارج از کشور و انتقال آنان به واحدهاي دانشگاه آزاد در داخل مورد بحث و بررسي قرار گرفت، اظهار داشت: پس از ارزيابي درباره نحوه سطح بندي دانشگاه هاي خارجي، نحوه ورود دانشجويان به دانشگاه، توزيع دانشجويان بين واحدهاي دانشگاهي و تطبيق دروس گذرانده شده، اين آئين نامه مصوب شد.

معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي ادامه داد: پذيرش دانشجوي خارجي در واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي، ديگر دستور جلسه شوراي برنامه ريزي بود که مصوبه اي در اين زمينه داشت که به زودي ابلاغ مي شود.

دکتر رهايي با اشاره به درخواست برخي از دانشجويان دانشگاه هاي دولتي مبني بر انتقالي به واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي، گفت: نحوه تطبيق دروس گذرانده شده دانشجويان انتقالي از دانشگاه هاي دولتي به دانشگاه آزاد اسلامي مورد بحث و بررسي قرار گرفت که در نهايت مصوب شد با توجه به اينکه کيفيت دروس گذرانده شده در دانشگاه هاي برتر و سطح يک در حد مطلوبي است، اين دروس عيناً پذيرفته شود و در مورد ساير دانشگاه ها براساس دستورالعمل مصوب، معادل سازي صورت گيرد.

وي با تأکيد بر اينکه دروس جبراني در مقطع دکتري بايد در ترم هاي اول و دوم تحصيل گذرانده شود، اظهار داشت: واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي موظف هستند نسبت به اين امر نظارت دقيق و جدي داشته باشند.

معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي به درخواست تعداد محدودي از دانشجوياني که دروس جبراني خود را نگذارنده اند، اما درخواست ثبت نام براي امتحان جامع دارند، اشاره و تصريح کرد: در اين جلسه به طور استثنا موافقت شد تا اين دانشجويان در ترم جاري تا سقف 6 واحد درسي از دروس جبراني خود را همزمان با امتحان جامع سپري کنند.

دکتر رهايي با بيان اينکه آزمون هاي زبان به دليل وقفه اي که در برگزاري کلاس هاي زبان ايجاد شده، به تأخير افتاده است، گفت: زمان برگزاري امتحان جامع دانشگاه آزاد اسلامي که قرار بود در آبان ماه سال جاري برگزار شود، متناسب با پايان کلاس هاي زبان مشخص مي شود.

معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي ادامه داد: افرادي که در آزمون جامع دانشگاه آزاد اسلامي قبول شده اند، اما در آزمون زبان موفق نبوده اند، نتيجه آزمون جامع آنها تا پايان دوره جديد کلاس هاي زبان همچنان معتبر است.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن