کد مطلب: 130012
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد عنوان کرد: انکار دستاورد‌هاي نظام اسلامي توسط دشمنان با هدف تضعيف اعتماد ملت ايران
تاریخ انتشار : 1397/07/07
نمایش : 542

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و واحد شهرکرد گفت: يکي از اهداف دشمنان در سال‌هاي اخير، انکار دستاورد‌هاي بي‌بديل نظام جمهوري اسلامي با هدف تضعيف روحيه و از بين بردن اعتماد‌ مردم است.

به گزارش روابط عمومي:
 دکتر مظاهر نيکخواه در مراسم راه‌اندازي دفتر استاني پژوهشکده علوم اجتماعي و انقلاب اسلامي وابسته به معاونت فرهنگي و دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري که در آستانه چهلمين سالگرد پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي ايران با حضور جمعي از علاقه‌مندان و صاحب‌نظران دانشگاهي برگزار شد، اظهار کرد: قريب به ۴۰ سال از پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي مي‌گذرد و در اين چهار دهه با وجود کارشکني‌ها و توطئه‌هاي بي‌شمار دشمنان داخلي و خارجي در همه حوزه‌ها، نظام مقدس جمهوري اسلامي با اقتدار به‌سمت قله‌هاي تعالي و پيشرفت مادي و معنوي حرکت کرده است.
دکتر نيکخواه افزود: در سال‌هاي اخير، همواره يکي از اهداف دشمنان، انکار دستاورد‌هاي بي‌بديل نظام جمهوري اسلامي بوده و در همين رابطه، دشمنان جنگ رواني وسيعي را توسط رسانه‌هاي خود عليه ملت ايران با هدف تضعيف روحيه و از بين‌بردن اعتماد‌ها تدارک ديده‌اند.
وي با بيان اينکه بعد از پيروزي انقلاب اسلامي، کشور با عقب‌ماندگي‌هاي شديدي در بخش‌هاي مختلف از جمله آموزش عالي مواجه بود و کمبود نيروي انساني متخصص و تحصيل‌کرده به‌شدت در کشور احساس مي‌شد، گفت: تا چند سال پس از پيروزي انقلاب در برخي شهرهاي کشور، پزشکاني از کشورهاي جهان سوم مشغول به کار بودند و اين وضعيت تا اواسط دهه ۶۰ ادامه داشت تا اينکه برنامه‌ريزي‌هايي براي بهبود اين وضعيت در ستاد انقلاب فرهنگي صورت گرفت و در کمتر از يک دهه، کمبود نيروي انساني متخصص به‌صورت محسوسي برطرف شد.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري تصريح کرد: در دهه ۷۰، آموزش عالي کشور با ايجاد و توسعه دوره‌هاي تحصيلات تکميلي، جان تازه‌اي به پژوهش و توليد علم در کشور بخشيد و مؤسسات پژوهشي به‌تدريج در کشور راه‌اندازي شدند.
وي بيان کرد: ايران توانسته پس از پيروزي انقلاب اسلامي در حوزه‌هاي ديگري همچون فناوري نانو، فناوري سلول‌هاي بنيادي، دستيابي به فناوري هسته‌اي، حوزه هوافضا و حوزه دارو موفقيت‌هاي چشم‌گيري داشته باشد.
دکتر نيکخواه خاطرنشان کرد: يکي ديگر از جلوه‌هاي محسوس پيشرفت کشور در سال‌هاي پس از انقلاب اسلامي، افزايش کمي و کيفي نهاد‌هاي آموزشي بوده و شاهد موفقيت سالانه دانش‌آموزان و دانشجويان ايراني در دست‌يابي به مقامات جهاني و مدال‌هاي رنگارنگ در المپياد‌هاي علمي در رشته‌هاي مختلفي همچون فيزيک، رياضي، شيمي و کامپيوتر در رقابت با کشور‌هاي پيشرفته علمي هستيم و يکي از شواهد، رشد و توسعه علمي کشور است؛ اين در حالي است که قبل از انقلاب اسلامي، دانش‌آموزان ايراني در المپياد‌هاي جهاني شرکت نداشتند.
انقلاب اسلامي به مرحله بلوغ رسيده است 
مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري هم گفت: چهلمين سال انقلاب اسلامي، تبلور تکامل و بلوغ انقلاب اسلامي بوده و انقلاب با گذر از دوره استقرار و تثبيت به مرحله بلوغ رسيده و در اين مرحله، مورد هجمه فزاينده، توطئه‌هاي رذيلانه و شبهات بي‌رويه دشمنان قرار گرفته است.
حجت‌الاسلام والمسلمين رضا قاسمي‌نژاد افزود: پديده انقلاب اسلامي چه به‌عنوان يک رخداد بي‌نظير سياسي و اعتقادي و چه به‌عنوان يک تحول عميق فکري در عرصه اجتماعي انسان، منشأ مباحث و تأثيرات گوناگوني در فضاي جامعه ايران و عرصه‌هاي بين‌المللي شده که تأثيرهاي آن نه تنها بر ديروز و امروز؛ بلکه بر فرداي جامعه بشري انکارناپذير است.
وي اظهار کرد: از نظر مقام معظم رهبري، نگاهي که به انقلاب اسلامي مي‌شود، بايد فراگير و کلان باشد نه نگاه جزيي، زيرا نگاه‌هاي سطحي موجب گم‌کردن مسير هدف و در نتيجه مانع قضاوت صحيح خواهد شد
دکتر نادر پورارشد مسئول دفتر استاني پژوهشکده علوم اجتماعي و انقلاب اسلامي وابسته به معاونت فرهنگي و دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري نيز گفت: اين دفتر فعاليت‌هاي پژوهشي و تخصصي استان را در مورد علوم جتماعي و انقلاب مديريت و در قالب همايش، چاپ مقالات، کرسي‌هاي آزادانديشي، نقد، مناظره و سخنراني اجرا مي‌کند.
در اين نشست بر ارائه مقاله به نخستين همايش بين‌المللي ظرفيت‌هاي انقلاب اسلامي، کارآمدي و کارنامه نظام جمهوري اسلامي ايران تأکيد شد.
همايش بين‌المللي ظرفيت‌هاي انقلاب اسلامي، کارآمدي و کارنامه نظام جمهوري اسلامي ايران ۹، ۱۰ و ۱۱ بهمن سال‌جاري به مناسبت ۴۰ سالگي انقلاب در سازمان مرکزي دانشگاه آزاد اسلامي برگزار مي‌شود.
در پايان نشست دفتر استاني پژوهشکده علوم اجتماعي و انقلاب اسلامي، صاحب‌نظران دانشگاهي به ديدگاه‌هاي خود درخصوص انقلاب اسلامي و دستاوردهاي آن در چهار دهه اخير پرداختند.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن