کد مطلب: 129954
دکتر رهبر در شوراي هماهنگي واحد علوم و تحقيقات خبر داد
همکاري دانشگاه آزاد اسلامي با اساتيد برجسته بازنشسته به عنوان «استاد وابسته»
تاریخ انتشار : 1397/03/30
نمایش : 1661

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي گفت: همکاري با آن دسته از اعضاي هيات علمي برجسته که به افتخار بازنشستگي نائل مي‌شوند را نمي‌خواهيم از دست بدهيم.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي به نقل از واحد علوم و تحقيقات، دکتر فرهاد رهبر در جلسه شوراي هماهنگي واحد علوم و تحقيقات که با حضور اعضاي هيات رئيسه و روساي دانشکده‌هاي اين واحد در محل دانشکده علوم کشاورزي و صنايع غذايي برگزار شد، با تاکيد بر اهتمام مسئولان دانشگاه نسبت به تکريم اساتيد، گفت: آن دسته از اعضاي هيات علمي برجسته که به افتخار بازنشستگي نائل مي‌شوند را نمي‌خواهيم از دست بدهيم، بلکه برنامه‌ريزي خواهيم کرد تا همکاري خود را به عنوان استاد وابسته با واحد علوم و تحقيقات ادامه دهند.

وي با اشاره به تاکيدات مقام معظم رهبري مبني بر نياز به بازنگري جدي در آئين‌نامه ارتقاي اعضاي هيات علمي، گفت: بخش قابل توجهي از امتيازهاي مربوط به ارتقاي اعضاي هيات علمي به مقالات وابسته شده است.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي تصريح کرد: اين در حالي است که انتظار مي‌رود براي معيارهاي جديد و روش‌هاي ديگري که مي‌توان از طريق آنها براي ارتقاي اعضاي هيات علمي امتيازآوري کنيم، تدبير صورت گيرد.

دکتر فرهاد رهبر خاطرنشان کرد: يکي از شيوه‌هاي امتيازآوري براي ارتقاي اعضاي هيات علمي، به خصوص در رشته‌هاي علوم انساني، دنبال کردن کرسي‌هاي آزادانديشي و نظريه‌پردازي است، اما متاسفانه براي صاحب کرسي شدن اساتيد برنامه‌ريزي صورت نگرفته است. همچنين توليد کتاب مي‌تواند محتواي آموزشي را متحول کند و همچنين براي ارتقاي اعضاي هيات علمي امتيازآور باشد.

وي همچنين بر اتخاذ سياست‌هاي تشويقي و انگيزشي ويژه ارکان مختلف دانشگاه اعم از اعضاي هيات علمي، دانشجويان و کارکنان تاکيد کرد و افزود: انتظار مي‌رود براساس آئين‌نامه‌هاي موجود در خصوص رکود علمي اعضاي هيات علمي، اطلاع‌رساني لازم به مشمولين اين موضوع صورت گيرد تا اعضاي هيات علمي براي رسيدن به حد استانداردهاي موجود در آئين‌نامه‌ها و بخشنامه‌ها ترغيب شوند.

دکتر فرهاد رهبر در نشست شوراي هماهنگي واحد علوم و تحقيقات همچنين نسبت به محورهايي نظير تلاش براي ايجاد مجله‌هاي معتبر در نمايه‌هاي بين‌المللي و همچنين ثروت‌آفريني از توليدات علمي تاکيد کرد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن