کد مطلب: 129943
از سوي معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه؛ بخشنامه نقل و انتقالات دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي ابلاغ شد/ آغاز ثبت‌نام از 20 خرداد
تاریخ انتشار : 1397/03/07 13:42:25
نمایش : 225

بخشنامه روند اجرايي نقل و انتقالات دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي براي نيمسال اول 98-97 به روساي واحدها، مراکز آموزشي و سازمان سما دانشگاه ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، در اين بخشنامه که از سوي دکتر ابراهيم کلانتري معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي ابلاغ شد ، آمده است: در راستاي اجراي مفاد شيوه‌نامه نقل و انتقالات دانشجويي مورخ 95/9/9 و ماده الحاقيه ميهماني دائم دانشجويان دختر به محل سکونت مورخ 96/9/20 روند اجرايي و موارد مرتبط با نقل و انتقالات دانشجويي در نيمسال 98-97 ابلاغ مي شود.

براساس اين بخشنامه، ثبت درخواست هاي نقل و انتقالات دانشجويي از تاريخ 97/3/20 تا 97/4/15 از طريق سامانه منادا به آدرسwww.monada.iau.ir انجام مي شود.

در اين بخشنامه تاکيد شده واحدهاي دانشگاهي به شيوه هاي مقتضي ازجمله اعلام در سامانه آموزشي، نصب اطلاعيه در تابلوي اعلانات و... در خصوص تاريخ نقل و انتقالات دانشجويي به دانشجويان اطلاع‌رساني کرده و يادآور شوند که ثبت درخواست تنها از طريق سامانه منادا امکان‌پذير است.

به منظور اعمال ظرفيت پيشنهادي ورود و خروج، در رشته محل هاي دانشگاهي براي متقاضياني که در نيمسال اول سال تحصيلي 98-97 از طريق ضابطه ميهماني هم‌ترازي در سامانه منادا ثبت درخواست خواهند کرد، واحدهاي دانشگاهي موظفند حداکثر تا تاريخ 97/4/10 با مراجعه به سامانه مديريت نقل و انتقالات دانشجويي نسبت به اعمال ظرفيت پيشنهادي ورود و خروج در هر رشته اقدام کنند.

واحدهاي دانشگاهي مبدأ و مقصد بايد روند اجرايي پاسخگويي را پس از دريافت درخواست دانشجو از طريق سامانه، حداکثر ظرف مدت 72 ساعت انجام دهند.

براساس بندهاي اين بخشنامه؛ مسئوليت احراز شرايط عمومي شيوه‌نامه، بررسي مسائل آموزشي، منع ادامه تحصيل و مدارک تاييدشده در سامانه برعهده مرجع تاييدکننده است. لذا قبل از تاييد هر مرحله از روند رسيدگي به درخواست، سوابق آموزشي و مدارک مربوطه به دقت بررسي شود.

همچنين با توجه به روند تعريف‌شده درخصوص نحوه پرداخت شهريه دانشجويان ميهمان، واحدهاي دانشگاهي پيش از شروع نيمسال تحصيلي، نسبت به تسويه‌حساب في‌مابين اقدام کنند. در اين رابطه قابل ذکر است که ميهماني دائم شامل هزينه جبراني نخواهد بود و با توجه به شيوه پرداخت شهريه دانشجويان در رشته هاي خودگردان، براي دانشجويان ميهمان 50درصد شهريه ساليانه به واحد مقصد و 50درصد ديگر بايد به حساب واحد مبدأ واريز شود.

دانشجويان متقاضي ميهماني که در واحد مقصد صرفاً تمديد پايان‌نامه و يا امتحان جامع دارند، بايد تمام شهريه خود را به واحد مقصد پرداخت کرده و سهمي از شهريه ثابت به واحد مبدأ تعلق نمي‌گيرد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن