کد مطلب: 129933
از سوي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي بخشنامه «کنترل و نظارت بر فرايند دريافت و پرداخت وجه هزينه ها» ابلاغ شد
تاریخ انتشار : 1397/02/25 09:09:01
نمایش : 1345

دکتر فرهاد رهبر با ابلاغ بخشنامه‌اي، بر لزوم مديريت منابع نقدي دانشگاه و کنترل و نظارت بر فرايند دريافت و پرداخت هزينه ها توسط روساي واحدها، مراکز آموزشي و سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامي تاکيد کرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، در متن اين بخشنامه آمده است: پيرو بخشنامه شماره 10/59160 مورخ 96/9/25 درخصوص مديريت منابع نقدي دانشگاه و به منظور کنترل ونظارت بيشتر بر فرآيند مربوط به پرداخت وجه هزينه ها، تمامي واحدها، مراکز آموزشي و آموزشکده هاي سما موظفند نسبت به اجراي موارد تاکيدشده در بخشنامه اقدام کنند.

در اين بخشنامه تاکيد شده است: با توجه به اينکه در تمامي دريافت ها يک شماره حساب بانکي تخصيص و فرآيند مذکور با اخذ شناسه از سامانه مديريت متمرکز پرداخت و دريافت (payment) انجام مي شود، براي پرداخت هزينه ها نيز لازم است يک شماره حساب بانکي خاص منظور و تمامي پرداخت ها با اخذ شناسه از سامانه مديريت متمرکز پرداخت و دريافت (payment) انجام شود.

بديهي است ساير حساب هاي بانکي مربوط به پرداخت هزينه ها بايد با حفظ صرفه و صلاح دانشگاه تا پايان خرداد ماه سال جاري مسدود شوند.

براساس بندهاي اين بخشنامه؛ تا پايان خردادماه سال جاري تمام واحدهاي دانشگاهي حداکثر يک حساب جاري يکطرفه براي هزينه‌کردها و يک حساب سپرده يکطرفه براي دريافت ها خواهند داشت. حساب هاي مذکور صرفاً حساب هاي معرفي‌شده به خزانه‌داري است.

بر اساس اين بخشنامه؛ درخواست افتتاح و يا تغيير حساب بايد از طريق سامانه payment.iau.ac.ir/acct توسط عاملين خزانه ثبت و پس از تاييد سازمان مرکزي، اقدام شود.

دکتر فرهاد رهبر در اين بخشنامه تاکيد کرده است؛ جهت پرداخت حقوق کارکنان و اعضاي هيات علمي لازم است تمام مراحل مربوطه (از قبيل ورود کارکرد پرسنل، کنترل هاي مالي، صدور سند، صدور چک و...) مانند گذشته توسط واحد در سيستم حقوق و دستمزد انجام و پس از نهايي شدن، فايل backup از طريق نرم‌افزار dbsu به سازمان مرکزي ارسال و با ورود به سامانه hesabdar.iau.ac.ir نسبت به دريافت شناسه برداشت اقدام شود. بديهي است در صورت عدم دريافت شناسه، پرداخت حقوق برخلاف ضوابط و مقررات دانشگاه بوده و مسئوليت آن برعهده روساي واحدها و مراکز آموزشي است.

براساس بندهاي اين بخشنامه؛ تمام مراحل مربوط به محاسبه و پرداخت کسورات قانوني (بيمه و ماليات)، کسورات وام بانک ملي پرسنل و ساير کسورات کمافي‌السابق و با همان مکانيزم قبلي توسط واحد با تخصيص شناسه انجام شود.

همچنين در رابطه با پرداخت ساير هزينه ها و شناسنامه‌دار کردن آنها، واحدها و مراکز آموزشي بايد از آخرين نسخه نرم‌افزار دريافت و پرداخت از سامانه payment.iau.ac.ir/acccenter استفاده کنند.

گفتني است به منظور استفاده از سامانه متمرکز پرداخت و دريافت (payment) در رابطه با پرداخت هزينه ها، واحدها، مراکز آموزشي و آموزشکده هاي سما با نام کاربري و رمز عبور تخصيصي خود به آدرس payment.iau.ac.ir/acccenter مراجعه و در صورت وجود هرگونه ابهام يا پرسش، با شماره تلفن 17-47916814-021 تماس حاصل کنند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن