کد مطلب: 129865
با ابلاغ آيين نامه اي از سوي دکتر پورعباس صورت گرفت کاهش ساعت کار بانوان داراي شرايط خاص شاغل در دانشگاه آزاد اسلامي
تاریخ انتشار : 1396/10/18 14:10:14
نمایش : 616

دکتر عبدالرسول پورعباس معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه با صدور بخشنامه‌اي، آيين‌نامه کاهش ساعت کار بانوان داراي شرايط خاص شاغل در دانشگاه آزاد اسلامي را به واحدها و مراکز آموزشي و سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامي ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، در اين بخشنامه آمده است: به استناد بند 9 دويست و سي و هفتمين جلسه هيات رئيسه دانشگاه مورخ 96/9/22و در اجراي مصوبه مورخ 95/6/2مجلس شوراي اسلامي آيين‌نامه مربوط به کاهش ساعت کار بانوان داراي شرايط خاص جهت اجرا ابلاغ مي شود.

براساس بندهاي آيين‌نامه کاهش ساعت کار بانوان داراي شرايط خاص شاغل در دانشگاه آزاد اسلامي؛ ساعات کار هفتگي آن دسته از بانوان شاغل در دانشگاه آزاد اسلامي اعم از رسمي قطعي، رسمي آزمايشي و قراردادي کارمعين تمام‌وقت که موظف به 44 ساعت کار در هفته بوده و داراي يکي از شرايط مندرج در آيين‌نامه هستند، در هفته 36 ساعت با دريافت حقوق و مزاياي 44 ساعت تعيين مي شود .

شرايط بهره‌مندي از کاهش ساعت کاري شامل داراي معلوليت شديد يا مبتلا به بيماري صعب‌العلاج، دارا بودن فرزند زير 6 سال، دارا بودن همسر يا فرزند معلول شديد و يا مبتلا به بيماري صعب‌العلاج و سرپرست خانوار است.

لازم به ذکر است تعيين ميزان و شدت معلوليت توسط سازمان بهزيستي، بيماران صعب‌العلاج توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي، فرزند زير 6 سال با ارائه شناسنامه معتبر و زنان سرپرست خانوار با ارائه اسناد مثبته و يا گواهي دادگاه خواهد بود.

در اين آيين‌نامه تاکيد شده است کاهش ساعت کاري روزانه صرفاً در ابتدا و يا انتهاي ساعت کاري مجاز بوده و ميزان کاهش ساعت اداري مربوط به يک روز کاري است و قابل ذخيره و تجميع نيست.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن