کد مطلب: 129126
دکتر شاهاني خبر داد: ثبت‌نام تکميل ظرفيت دوره‌هاي دکتري و کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي از فردا/ زمان اعلام نتايج 16 مهرماه
تاریخ انتشار : 1396/07/10 15:01:57
نمایش : 629

سرپرست مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي از آغاز ثبت‌نام تکميل ظرفيت دوره‌هاي دکتري و کارشناسي ارشد اين دانشگاه از فردا خبر داد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر اميررضا شاهاني سرپرست مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي در نشست مطبوعاتي که پيش از ظهر امروز در اين مرکز برگزار شد، گفت: ثبت‌نام تکميل ظرفيت دوره‌هاي دکتري و کارشناسي ارشد از فردا (سه شنبه) آغاز مي‌شود و تا ساعت 24 روز جمعه چهاردهم مهرماه سال جاري ادامه دارد.

وي با بيان اينکه روز يک‌شنبه، شانزدهم مهرماه نتايج تکميل ظرفيت دوره‌هاي دکتري و کارشناسي ارشد اعلام مي‌شود، گفت: ظرفيت پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي در دوره دکتري حدود دو هزار و چند صد نفر است.

دکتر شاهاني ادامه داد: متقاضيان ثبت نام در تکميل ظرفيت در دوره دکتري مي‌توانند 20 رشته محل و در دوره کارشناسي ارشد 100 رشته محل انتخاب کنند.

سرپرست مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينکه براي همه داوطلباني که در مرحله‌ قبل دعوت به مصاحبه شده‌اند، امکان شرکت در تکميل ظرفيت نيز وجود دارد، اظهار داشت: داوطلبان توجه داشته باشند که صرفاً در همان استاني که در مرحله قبل انتخاب رشته کرده‌اند، مجدداً مي‌توانند در تکميل ظرفيت ثبت‌نام کنند.

وي همچنين از تکميل ظرفيت در 7 رشته مقطع کارشناسي خبر داد و افزود: رشته‌هاي زيرگروه پزشکي مثل دندانپزشکي، داروسازي، تغذيه، پرستاري، دامپزشکي و هوش بري از جمله رشته‌هايي است که تکميل ظرفيت آنها هفته آينده اعلام مي‌شود.

دکتر شاهاني با اشاره به سياست مديريت دانشگاه آزاد اسلامي درخصوص ارتقاء کيفيت در همه ابعاد، خاطر نشان کرد: يکي از راهکارهاي تحقق اين امر مهم نحوه پذيرش دانشجو است،زيرا معتقديم هر چقدر دانشجوي ورودي باکيفيت‌تري جذب کنيم، به همان اندازه سبب ارتقاء کيفيت مي‌شويم.

ابلاغ شيوه‌نامه دوره دکتري به واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي

وي همچنين از ابلاغ شيوه‌نامه دوره دکتري به واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي در سراسر کشور اشاره و تصريح کرد: جهت‌گيري اصلي اين شيوه‌نامه ارتقاء کيفيت است که در آن شرايط و ضوابط استاد راهنما براي راهنمايي پايان‌نامه‌ها و رساله هاي دوره دکتري و ارشد، آزمون جامع و دفاع از رساله ذکر شده است.

شرايط راهنمايي رساله‌هاي دکتري

دکتر شاهاني درباره شرايط راهنمايي رساله‌هاي دکتري اظهار داشت: استادان راهنما در صورتي مي‌توانند هدايت رساله‌هاي دکتري را برعهده بگيرند که حتماً استاديار باشند و داراي سه سال سابقه تدريس در مقطع تحصيلات تکميلي و دو مقاله معتبر علمي در مجلات معتبر علمي و پژوهشي يا ISI باشند. همچنين هدايت دو پايان نامه کارشناسي ارشد را به اتمام رسانده باشند.

سرپرست مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي ادامه داد: تعدادي دروس جبراني براي پذيرفته‌شدگان مقطع دکتري که در آزمون ورودي کيفيت لازم را کسب نکرده‌اند، در نظر گرفته شده است که علاوه بر دروس مصوب، موظف به گذراندن اين دروس نيز هستند.

وي با اشاره به شرايط دفاع از رساله دکتري گفت: دانشجويان رشته‌هاي فني مهندسي بايد حتماً دو مقاله که يکي در مجلات ISI نمايه شده باشد و ديگري در مجلات علمي پژوهشي به چاپ رسيده باشد، مي‌توانند از رساله خود دفاع کنند.

دکتر شاهاني ادامه داد: دانشجويان مقطع دکتري رشته‌هاي علوم انساني نيز در صورت چاپ دو مقاله علمي و پژوهشي در مجلات معتبر شرايط دفاع از رساله خود را دارند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن