کد مطلب: 128868
در جلسه شوراي راهبردي فرهنگي اجتماعي صورت گرفت
بررسي سند راهبردي معاونت دانشجويي فرهنگي/ برگزاري همايش «اهل دل» با موضوع شناسايي آثار شاعر و عارف نامي ايران خواجوي کرماني/ برگزاري نمايشگاه محصولات فرهنگي و هنري در هفته آفتاب مهر
تاریخ انتشار : 1395/03/23
نمایش : 2372

در شوراي راهبردي فرهنگي اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي مصوب شد همايشي با عنوان اهل دل و با موضوع شناسايي آثار شاعر و عارف نامدار ايران خواجوي کرماني با حضور محققان ادبي و علاقمندان برگزار شود.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، جلسه شوراي راهبردي فرهنگي اجتماعي با حضور دکتر ميرزاده برگزار و در آن سند راهبردي فرهنگي دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي توسط اعضا مورد بررسي قرار گرفت.

در ابتداي اين جلسه دکتر ميرزاده، ضمن تسليت به خاطر درگذشت شاعر انقلابي، حميد سبزواري گفت: اشعار انقلابي و مردمي اين شاعر يادآور خاطرات شيرين دوران انقلاب بوده و باعث نگه داشت خاطرات مردم مي شود.

وي افزود: درگذشت حميد سبزاوري موجب تالم و تاثر جامعه علمي و ادبي ايران شد، چرا که شعرهاي آن مرحوم در روح و جان مردم نشسته است.

دکتر ميرزاده با اشاره به افزايش بودجه فرهنگي دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: از کل بودجه کل دانشگاه آزاد اسلامي 6 درصد به امور دانشجويي فرهنگي و ورزشي اختصاص يافته است.

وي تاکيد کرد: البته اين مبلغ در کل واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي توزيع شده و در اختيار معاون فرهنگي دانشجويي نيست و تمامي واحدها موظفند در چارچوب سياست هاي دانشگاه و مصوبات هيات هاي امناي استاني اين بودجه را هزينه کنند.

در اين جلسه مصوب شد همايش« اهل دل» در بزرگداشت خواجوي کرماني در شهرهاي تهران، کرمان و شيراز و با حضور محققان و پژوهشگران حوزه شعر و ادب فارسي در ارديبهشت سال 1396 برگزار شود.

گفتني است در ابتداي اين جلسه، دکتر طه هاشمي به ارائه توضيحاتي در خصوص سند راهبردي دانشجويي فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي پرداخت و گفت: پيش از ادغام دو حوزه دانشجويي و فرهنگي سند راهبردي هريک از آنها تهيه شده بود اما در سند جديد به اهداف و ماموريت هاي هر دو بخش اشاره شده است.

در ادامه اين جلسه مقرر شد، سند پس از بررسي بيشتر اعضاي شوراي راهبردي فرهنگي اجتماعي مجددا مطرح و تصويب شود.

دکتر هاشمي همچنين از برگزاري نمايشگاهي از دستاوردهاي فرهنگي و محصولات هنري دانشگاه آزاد اسلامي در هفته آفتاب مهر خبر داد و گفت: اين نمايشگاه در محل دائمي نمايشگاه اقتصاد دانش بنيان دانشگاه آزاد اسلامي واقع در واحد علوم تحقيقات و در فضايي بالغ بر 3 هزار مترمربع برگزار مي شود.

وي با اشاره به برگزاري سه نمايشگاه از آثار هنري دانشجويان در شيراز، تبريز و همدان گفت: در نمايشگاهي که اخيرا در همدان برگزار شد بيش از 10 هزار اثر از سراسر کشور در آن شرکت و بررسي شد.

معاون دانشجويي فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي در اين جلسه همچنين به ارائه گزارشي از مهمترين برنامه ها و طرح هاي اجراي شده در اين حوزه پرداخت و اعضاي شورا را در جريان روند امور قرار داد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن