کد مطلب: 128866
آيت الله هاشمي رفسنجاني در ضيافت افطاري مجمع ادواري وزرا:
تشديد اختلافات و بداخلاقي هاي سياسي پايه هاي اخلاق را سست و مردم را نا اميد مي کند/ هدف دانشگاه آزاد اسلامي در اين دوره توسعه تحققيقات است
تاریخ انتشار : 1395/03/23 15:13:00
نمایش : 2582

آيت الله هاشمي رفسنجاني با اعضاي مجمع ادواري وزرا ديدار کرد. در اين ضيافت افطار که در دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد دکتر ميرزاده رئيس دانشگاه آزاد اسلامي ضمن خوش آمد گويي به حضار و آرزوي قبولي طاعات و عبادات، گفت: دانشگاه آزاد اسلامي همواره استفاده از تجربيات نخبگان و فرهيختگان جامعه استقبال کرده و نيازمند کمک آنها مي‌باشد.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در ديدار جمعي از مجمع ادواري وزرا با تبريک ماه مبارک رمضان، اصل تفکر تشکيل اينگونه مجامع را براي تبادل تجربيات، بسيار مفيد و ارزنده خواند.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، با گراميداشت ياد و خاطره درگذشتگان اين مجمع بويژه مرحوم دکتر حسن حبيبي، بر ضرورت استفاده از امکانات و تفکرات جمعي، براي حل مشکلات کشور تأکيد کرد و گفت: شما افراد با تجربه‌اي هستيد که در مقاطع مختلف مسئوليت‌هاي مهمي در بخش‌هاي مختلف اجرايي کشور داشته و بعضاً داريد و لازم است در برگزاري اين جلسات برنامه داشته و راهکارهاي عملي براي حل مشکلات ارائه دهيد.

عضو مجمع خبرگان رهبري، روزه را از نعمت‌هاي بزرگ الهي براي بندگانش دانست و گفت: روزه را مي‌توان يکي از ارکان اصي ساير اديان به شمار آورد زيرا در تمام اديان الهي و بشري روزه به روشهاي مختلف وجود دارد.

آيت الله هاشمي رفسنجاني گفت: روزه فرد را براي اجراي يک فرمان الهي آماده مي‌سازد که با عبادت‌هاي ويژه آغاز و به انفاق، تهذيب نفس و خودسازي انسانها منتهي مي‌گردد و فرد مي‌تواند با توشه معنوي اين ماه، مصونيت يکساله از گناه و لغزش را بدست آورد.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، افزايش آگاهي مردم و امنيت موجود در کشور را سرمايه عظيمي براي تدوام راه دانست و گفت: رشد آگاهي و هوشياري مردم، مسئوليت بيشتري براي مسوولان ايجاد مي‌کند تا جامعه را به سمت سازندگي، اخلاق گرايي، و وحدت و برادري بيشتر هدايت کنند.

آيت الله هاشمي رفسنجاني با ابزار تأسف از تشديد اختلافات و برخي بداخلاقي‌هاي سياسي موجود در سطح گروهها و رسانه‌هاي وابسته که هدف بدنام کردن مخالفين، وسيله را براي آنان توجيه مي‌کند افزود: نبايد اجازه دهيم تا اختلافات به خصومت و کينه بيانجامد چرا که منجر به سست شدن پايه‌هاي اخلاق و فرهنگ در جامعه و نهايتاً نااميدي مردم مي‌گردد.

رئيس هيأت موسس و امناي دانشگاه آزاد اسلامي اين دانشگاه را متعلق به همه مردم دانست و با بر شمردن ظرفيت‌هاي موجود دانشگاه بر اهميت شرکت‌هاي دانش بنيان تأکيد کرد و افزود: وجود بيش از 7500 آزمايشگاه و 3500 کارگاه در دانشگاه آزاد اسلامي امکان دسترسي هر محقق، پژوهشگر و دانشجو را براي انجام تحقيقات و پروژه‌هاي مختلف فراهم کرده است که اين جمع نيز مي‌تواند از اين ظرفيت بالا به خوبي استفاده نمايد.

آيت الله هاشمي رفسنجاني، با تشکر از مديران دانشگاه آزاد اسلامي هدف دانشگاه آزاد اسلامي در دوره جديد را توسعه تحققيقات دانست و تأکيد کرد: امروز با کمک نبوغ دانشجويان دانشمند خود توانسته‌ايم در زمينه‌هاي فناوري‌هاي نانو به پيشرفت‌هاي چشمگيري دست يابيم که راه‌اندازي نيروگاه پلاسمايي و پيوستن به قدرت‌هاي عظيم انرژي ساز، يکي از آن موارد است.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، به اولويت‌هاي مجلس دهم اشاره و ارائه راه حل و کمک به دولت را براي رفع مشکلات اقتصادي بويژه رکود، بيکاري جوانان و نقدينگي، از بخش‌هاي اصلي و بسيار مهم اين مجلس ذکر کرد.

در اين مراسم که در واحد علوم تحقيقات دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت آيت الله هاشمي رفسنجاني، حاضرين روزه خود را افطار کردند.

هم چنين قبل از سخنان آيت الله هاشمي رفسنجاني، دکتر ميرزاده رئيس دانشگاه آزاد اسلامي، ضمن خوشامدگويي به حاضرين و قدرداني از حضور خدمتگزاران دولت در ادوار مختلف گفت: دانشگاه آزاد اسلامي همواره استفاده از تجربيات نخبگان و فرهيختگان جامعه استقبال کرده و نيازمند کمک آنها مي‌باشد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن