کد مطلب: 128862
دکتر طه هاشمي در همايش سراسري مديران روابط عمومي دانشگاه‌آزاد اسلامي:
اگر براي توسعه کار روابط عمومي قدمي برداريم در اصل در جهت تقويت حوزه فرهنگي دانشگاه قدم برداشته ايم
تاریخ انتشار : 1395/03/16 15:17:24
نمایش : 5117

معاون دانشجويي و فرهنگي دانشگاه‌آزاد اسلامي با بيان اينکه نقش اصلي روابط عمومي ها انتقال مفاهيم و محتوا به بيرون است، گفت: انتقال پيام ها از درون سازمان به بيرون و گرفتن پيام ها از برون سازمان به درون آن کار اصلي روابط عمومي است.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاداسلامي، دکتر طه هاشمي معاون دانشجويي و فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي در همايش سراسري مديران روابط عمومي اين دانشگاه، گفت: روابط عمومي ها از ارکان حوزه فرهنگي هستند که تاثير بسزايي در انتشار اخبار و دستاوردهاي يک مجموعه دارند.

معاون دانشجويي و فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي به آيه تبليغ اشاره کرد و افزود: خداوند در فرازي به پيامبر اکرم(ص) فرمودند (يَا أَيُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنْزِلَ إِلَيْکَ مِنْ رَبِّکَ ۖ وَإِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ ۚ وَاللَّهُ يَعْصِمُکَ مِنَ النَّاسِ ۗ إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الْکَافِرِينَ)، با توجه به اين آيه رسالت پيامبر اکرم تبيين وتبليغ محتواي دين که همان ارزش ها، احکام و.. است. خداوند در همين آيه مي فرمايد اگر انتقال پيام صورت نگيرد به وظيفه خود عمل نکرده اي که اين نشان از اين نکته است که انتقال پيام معادل محتواي آن است.

وي با بيان اينکه نقش اصلي روابط عمومي ها انتقال مفاهيم و محتوا به بيرون است، گفت: انتقال پيام ها از درون سازمان به بيرون و گرفتن پيام ها از برون سازمان به درون آن کار اصلي روابط عمومي است که اگر بدرستي انجام نشود ماموريت اصلي سازمان ابتر خواهد بود.

طه هاشمي با بيان اينکه اگر براي توسعه کار روابط عمومي قدمي برداريم در اصل در جهت تقويت حوزه فرهنگي دانشگاه قدم برداشته ايم، گفت: امروز دانشگاه‌آزاد اسلامي پرچمدار توسعه تحصيلات تکميلي و توسعه همه جانبه در کشور است، در همين راستا نقش روابط عمومي واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي در تبليغ امکانات و ظرفيت هاي اين دانشگاه بي بديل است.

دکتر طه هاشمي با بيان اينکه از نگاه دکتر ميرزاده توسعه دانشگاه بايد ابتدا بر پايه توسعه فرهنگي شکل بگيرد، اظهار داشت: نه تنها در دانشگاه بلکه در هر جاي کشور هر برنامه توسعه اي بايد توام با توسعه فرهنگي باشد.

وي افزود: اگر همه دستگاه هاي مخالف عليه دانشگاه متحد شوند زمانيکه ما به درستي امکانات و ظرفيت هاي دانشگاه را منتقل کرده باشيم نمي توانند موفق به کارشکني شوند.

 

طه هاشمي با بيان اينکه دانشگاه‌آزاد اسلامي پرچمدار توسعه تحصيلات تکميلي در کشور است،‌گفت: دانشگاه‌آزاد اسلامي با بيش از پنچ ميليون فارغ التحصيل و يک ميليون و 700 هزار دانشجو نقش بسزايي در توسعه کشور دارد.

وي به شعار اين همايش اشاره کرد و گفت: شعار اين همايش کاملا گويا است و تمام رسالت هاي دانشگاه‌آزاد اسلامي در اين شعار خلاصه شده است و هم راستا با نامگذاري سالانه مقام معظم رهبري است.

معاون دانشجويي و فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: با توجه به وضعيت و شرايط خاص جامعه و ورود فرهنگ هاي کشورهاي بيگانه به جامعه از طريق ماهواره ها و شبکه هاي اجتماعي وظيفه سنگيني بر دوش حوزه فرهنگي و دانشجويي گذاشته شده است.ما بايد متناسب با نياز و سليقه جامعه جوان بسته هاي فرهنگي و اجتماعي را در اختيار انان بگذاريم تا اقناع شوند.

وي با بيان اينکه سياست دانشگاه‌آزاد اسلامي چابک سازي است، گفت: در همين راستا آيين نامه کار دانشجويي ابلاغ و کانون هاي فرهنگي تشکيل داده شد، که مديران روابط عمومي واحدهاي دانشگاهي نيز مي توانند از اين امکانات در جهت رفع کمبود نيروي انساني استفاده کنند
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن