کد مطلب: 128852
دکتر واشقاني فراهاني خبر داد:
تقدير از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامي در چهارمين جشنواره فرهيختگان
تاریخ انتشار : 1395/02/31 16:57:18
نمایش : 1979

دکتر واشقاني فراهاني معاون پژوهشي و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي گفت: جايزه ويژه امام خميني (ره) در جشنواره امسال، به دليل مميزي سختگيرانه دانشگاه آزاد اسلامي تنها در دو سطح نقره و برنز اهدا مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر واشقاني فراهاني در مراسم سي‌وچهارمين سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي ضمن تبريک ولادت امام زمان (عج) و آزادي خرمشهر، گزارشي از فرآيند برگزاري چهارمين جشنواره فرهيختگان و نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي و فناوري ارائه و از شرکت مسئولان و مديران در اين مراسم قدرداني کرد.

واشقاني فراهاني به اهداف برگزاري اين جشنواره اشاره کرد و گفت:‌ چهارمين جشنواره فرهيختگان دانشگاه آزاد اسلامي با هدف ايجاد بستري مناسب براي تکريم انديشمندان و نخبگان، شناسايي و معرفي پژوهشگران، فناوران و نوآوران دانشگاه، ايجاد انگيزه در مخترعان، مبتکران، نوآوران و پژوهشگران دانشگاه و فراهم سازي فضايي پرشور و رقابتي بين پژوهشگران برگزار شد.

معاون پژوهشي و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينکه در برگزاري اين مراسم، کميته‌هاي مختلف همکاري داشته اند، اظهار داشت: کميته‌هاي مختلف و کارگروه‌هاي تخصصي زيادي براي هماهنگي و برگزاري اين جشنواره فعاليت داشتند.

وي افزود: نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي صبح امروز توسط آيت‌الله ‌هاشمي رفسنجاني رئيس هيات موسس و هيات امنا افتتاح شد و تا پنجم خرداد ادامه خواهد داشت.

دکتر واشقاني فراهاني به سطوح ارزيابي در اين جشنواره اشاره کرد و گفت: پرونده‌هاي ارسالي به جشنواره فرهيختگان، در سه سطح واحدهاي دانشگاهي، استاني و انتخاب نهايي در سازمان مرکزي، مورد ارزيابي قرار گرفت.

وي درخصوص جايزه ويژه امام خميني (ره) اظهار داشت: جايزه ويژه امام خميني (ره) که به پژوهشگر برتر تعلق مي‌گيرد، داراي سه سطح طلا، نقره و برنز است که امسال با مميزي سختگيرانه دانشگاه آزاد اسلامي، اين نشان تنها به دو سطح نقره و برنز تعلق گرفت.

معاون پژوهشي و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي در پايان گفت: 2هزار و 337 پرونده در 26 محور براي شرکت در جشنواره فرهيختگان ارسال شد که از ميان آنها 79 مورد به عنوان برترين‌ها انتخاب شدند.

وي با بيان اينکه در اين جشنواره 20 استان و 2 واحد جامع حضور داشته اند، گفت: استان اصفهان با 20 پرونده و پس از آن استان تهران به همراه واحد علوم و تحقيقات با 15 مورد بيشترين پرونده‌هاي ارسالي به دبيرخانه جشنواره را تشکيل دادند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن