کد مطلب: 128850
آيت الله‌ هاشمي رفسنجاني در سي و چهارمين سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي
دکتر ميرزاده عالمانه و با اخلاص برنامه‌هاي خوبي را در دانشگاه اجرا مي‌کند / بيان دستاوردها و خدمات دانشگاه آزاد اسلامي جزو خط قرمزهاي صداوسيما در مديريت قبلي بود
تاریخ انتشار : 1395/02/31 16:52:57
نمایش : 1424

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام، رييس دانشگاه آزاد اسلامي را فردي با اخلاص توصيف کرد و از صدا و سيما خواست به جاي در بوق کردن ضعف‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي، نقاط قوت دانشگاه را نيز منعکس کند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، آيت الله‌ هاشمي رفسنجاني رييس هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي، پس از بازديد از نمايشگاه دستاوردهاي دانشگاه آزاد اسلامي با سخنراني در مراسم سي و چهارمين سالگرد تاسيس اين دانشگاه که صبح امروز در سالن شهيد مطهري برگزار شد، گفت: امروز روز شيريني براي ما بود و شاهد دستاوردهاي دانشگاه آزاد اسلامي بوديم. اين نمايشگاه و دستاوردها نشان مي‌دهد که دانشگاه آزاد اسلامي وارد مرحله کاملا جديدي شده که رسالت يک دانشگاه با اين بخش تکميل مي‌شود.

وي با اشاره به فعاليت دانشگاه آزاد اسلامي در 33 سال گذشته، اظهار کرد: اين دانشگاه در طول 33 سال آنقدر دستاورد داشته که 54 درصد در فارغ التحصيلان کشور را به خود اختصاص داده است. ما بايد رمز اينکه چرا دانشگاه آزاد اسلامي اينطور شده و به اينجا رسيده است را بدانيم، يکي از رموز آن نياز به تحصيل است، در تمام خانواده‌هاي ايراني جوانان علاقه مند به تحصيل هستند که بايد اين فضا را برايشان فراهم کرد، بسياري از جوانان علاقه مندند تا به قله‌هاي بالاي علم برسند. البته جامعه هم به اين افراد نياز دارد و بايد وضع ما خيلي بهتر از اينها باشد.

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره تاکيدات پيامبر اکرم (ص) در آموختن و کسب دانش، تصريح کرد: ايرانيان هم نقش موثري در سخن پيامبر داشته اند، ايشان فرموده اند که اگر دانش در ثريا هم باشد ايرانيان به آن دست پيدا مي‌کنند..

هاشمي رفسنجاني با اشاره به دوران پيرزوي انقلاب اسلامي، خاطرنشان کرد: زماني که انقلاب پيروز شد 60 درصد مردم بي سواد بودند و احساس نياز به دانشگاه و آموزش واقعي بود.

وي با اشاره به تعطيلي دانشگاه‌ها در اوايل انقلاب گفت: اين کار اشتباه بود و ما که به نام خدا، علم و قرآن انقلاب کرده بوديم نبايد دانشگاه‌ها را تعطيل مي‌کرديم.

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام ادامه داد: در آن ايام ما مي‌خواستيم دانشگاهي غيردولتي ايجاد کنيم و با توجه به فضاي موجود حضرت امام (ره) نيز ورود پيدا کرده و به دانشگاه کمک کردند، تا مردم هم به اين دانشگاه بيايند و اعتماد کنند، انصافا دکتر جاسبي هم خيلي تلاش کرد و رحمات زيادي براي دانشگاه کشيد.

آيت الله‌ هاشمي رفسنجاني با بيان اينکه در سال‌هاي اوليه تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي، همکاري با اين دانشگاه خيلي هم افتخار آميز نبود، گفت: متاسفانه هنوز هم بسياري از دوستان و برادران خود ما هم در مقابل آن مقاومت مي‌کنند و دانشگاه آزاد اسلامي هنوز هم مزاحم دارد. آمدند مصوبه اي در مجلس درست کردند که دست دانشگاه آزاد اسلامي را ببندند.

وي در بخش ديگري از سخنانش به فعاليت شرکت‌هاي بنيان دانشگاه آزاد اسلامي اشاره کرد و افزود: شرکت‌هاي دانش بنيان ما نزديک به يک سال است که شروع به کار کرده است و طي اين مدت دستاوردهايي از سوي دانشجويان و اساتيد دانشگاه به ثبت رسيده که انسان را اميدوار مي‌کند.

رئيس هيات موسس و هيات امنا دانشگاه آزاد اسلامي با انتقاد از نامناسب بودن ارتباط ميان دانشگاه‌هاي کشور و بخش‌هاي صنعتي، گفت: متاسفانه دانشگاه‌هاي ما ارتباط خوبي با بخش‌هاي صنعتي، ميداني، کشاورزي و... نداشتند، در حالي که دانشگاه بايد عجين باشد با ديگر بخش‌ها در کشور. توسعه نيز بايد دانش محور باشد و اگر از دانش سرچشمه بگيرد با دانش نيز پيش مي‌رود.

آيت الله‌هاشمي رفسنجاني با بيان اينکه شرکت‌هاي دانش بنيان بر اساس اسناد بالادستي پايه گذاري شده است، گفت: قبل از آن هم مراکز رشد در کشور فعاليت مي‌کرد که دستاوردهاي خوبي داشت.

رييس هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به حضور دانشگاه آزاد اسلامي در نقاط مختلف کشور اظهارکرد: دانشگاه آزاد اسلامي در بسياري از شهرها و حتي شهرهاي کوچک کشور حضور دارد وهمين باعث مي‌شود که يک جوان کشاورز هم بتواند علم بياموزد و تبديل به يک مخترع شود.

آيت الله هاشمي رفسنجاني همچنين با اشاره به اجراي پروژه ساها در دانشگاه آزاد اسلامي، اظهارکرد: با اجراي اين طرح همه مي‌توانند از 7هزار و 600 آزمايشگاه و 3هزار و 400 کارگاه دانشگاه آزاد اسلامي براي تحقيقات و اقدامات علمي استفاده کنند.

وي با بيان اينکه اساس کار دانشگاه آزاد اسلامي با نيت خير است، گفت: هيچکس در اين دانشگاه سهم ندارد و کسي هم مالک آن نيست. نه زمينش براي کسي است و نه ساختمان‌هاي آن. مي‌خواستيم آن را وقف کنيم که کسي در آن دست درازي نکند که نگذاشتند و فعلا متوقف شده است. وقف يعني سلب مالکيت و اينکه آن محل براي انجام کار خير براي خدا مي‌شود.

رييس هيات موسس و هيات امنا دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينکه در دانشگاه آزاد اسلامي افرادي هستند که حقوق نمي گيرند يا به ميزان نيازشان حقوق دريافت مي‌کنند، گفت: دانشگاه آزاد اسلامي در خدمت ايران، اسلام و مکتب اهل بيت است.

آيت الله هاشمي رفسنجاني با اشاره به درآمدهاي دانشگاه آزاد اسلامي از شهريه‌ها گفت: عمده امکاناتي که در دانشگاه آزاد اسلامي داريم از شهريه‌هاست و البته الان به دنبال کاهش وابستگي به شهريه هستند تا واحدها بتوانند با استفاده از ظرفيت شرکت‌هاي دانش بنيان نيازهاي خود را رفع کنند.

وي با تاکيد بر اينکه همچنان حسودان و دشمنان انقلاب در کمين هستند، تصريح کرد: بايد هميشه مراقب اين‌ها بود.

آيت الله هاشمي رفسنجاني ادامه داد: مثلاً صدا و سيما در مديريت قبلي اگر اشکالي از دانشگاه آزاد اسلامي به گوشش برسد آن را در بوق مي‌کند اما دستاوردها و خدمات اصلي دانشگاه برايشان خطوط قرمز بود که ان شاء الله با آمدن رييس جديد درست عمل کنند. نشان دادن همين نمايشگاه دستاوردهاي دانشگاه آزاد اسلامي در نوع نگاه مردم به دانشگاه بسيار تاثيرگذار است.

 

دکتر ميرزاده عالمانه و با اخلاص برنامه‌هاي خوبي را در دانشگاه اجرا مي‌کند

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام در پايان سخنانش با بيان اينکه مايلم به نمايشگاه برگردم و از دستاوردهاي دانشگاه بازديد کنم، گفت: از تمام همکاران و عوامل دانشگاه آزاد اسلامي و مخصوصا شخص دکتر ميرزاده که عالمانه و با اخلاص و تعهد رويه‌هاي خوبي را در دانشگاه اجرا و عملي مي‌کند قدرداني مي‌کنم و اميدوارم اين روحيه اخلاص و عمل در دانشگاه باقي بماند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن