کد مطلب: 128807
آيت الله هاشمي رفسنجاني در ديدار با شرکت کنندگان در ششمين نشست پايش و هماهنگي امور استان هاي دانشگاه آزاد اسلامي:
مردمي بودن دانشگاه آزاد اسلامي، افتخاري براي کشور است/ گزارش رئيس دانشگاه شوق آفرين است
تاریخ انتشار : 1395/01/21
نمایش : 1626

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي و به نقل از روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، با اشاره به سوابق تأسيس دانشگاه و تحصيلات تکميلي در سراسر کشور، گفت: مردمي بودن دانشگاه آزاد اسلامي، افتخاري ديگر براي کشور است.

به گزارش روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام، آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، رفع آلودگي‌هاي محيط زيست، مخصوصاً زباله‌ها را يکي ازضرورت‌هاي آينده کشور دانست و گفت: رفع اين مشکل و استفاده از اين تهديد به عنوان يک فرصت، يکي از افتخارات است که دانشگاه با برنامه پلاسما به فکر توليد برق از آن است.

رئيس هيأت مؤسس و هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي، زباله‌هاي بيمارستاني را يکي از خطرناک‌ترين زباله‌ها به خاطر وجود انواع ويروس‌ها دانست و گفت: اگر با پلاسما براي آن برنامه‌ريزي کرد، يکي از ماندگارترين کارها انجام مي‌شود.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، مباحث مربوط به گداخت هسته‌اي را يکي ديگر از برنامه‌هاي علمي دانشگاه آزاد اسلامي دانست و با اشاره به حضور آقاي قرآن‌نويس در جمع محققان جهاني اين علم، گفت: گداخت هسته‌اي مثل شکافت هسته‌اي نيست، بلکه علمي کاملاً سالم است.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، با بيان سير ساخت نخستين نيروگاه آن در عالم، گفت: مواد اوليه آن در دنيا نامحدود است که قسمت عمده آن آب درياست.

ايشان توليد ماشين‌ها و موتور سيکلت‌هاي برقي را يکي ديگر از برنامه‌هاي اين دانشگاه دانست و گفت: ميزان آلودگي کشور مخصوصاً در تهران بسيار بالاست و با توجه به وجود 5/2 ميليون موتورسيکلت در تهران مي‌توان به رفع اين آلودگي اميدوار بود.

رئيس هيأت مؤسس و هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به ابتکارات دانشگاه آزاد اسلامي واحد قزوين براي ساخت موتور برقي و ماشين با باطري خورشيدي، گفت: همه دنيا مي‌خواهد از سوخت سالم براي انواع موتورها استفاده کند.

ايشان برنامه‌ريزي براي مقابله با خشکسالي‌هاي آينده را يکي ديگر از برنامه‌هاي اين دانشگاه دانست و با بيان امتيازات علمي و دانشگاهي اين کار، گفت: اگر بتوان با سيستم گلخانه‌اي به توليد انبوه محصولات کشاورزي برسيم، مردم استقبال مي‌کنند.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با تأکيد بر سودآوري اين کارها براي دانشگاه، گفت: تحقيقات بسيار خوبي استادان و دانشجويان انجام داده‌اند که متأسفانه راکد مانده و خاک مي‌خورند، در حالي که با توليد انبوه، موج جديدي براي آموزش و تحقيق در کشور ايجاد مي‌شود.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني با بيان برنامه‌هاي آتي اين دانشگاه، بر اهميت شرکت‌هاي دانش‌بنيان تأکيد کرد و افزود: ايجاد شغل بر پايه دانش، پايدار است و با توجه به احتياج جامعه به اشتغال مولد، بسياري از جوانان تحصيلکرده صاحب اشتغال پايدار مي‌شوند که يکي از مسايل مهم براي کشور است.

ايشان با برشمردن ويژگي‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي در کشور، گفت: حتي جذب دانشجو از کشورهاي ديگر آرزوي دور از دسترسي نيست.

وجود نيروهاي خوب انساني در دانشگاه آزاد اسلامي از امتيازات اين دانشگاه است

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، وجود نيروهاي خوب انساني در دانشگاه را از امتيازات دانشگاه آزاد اسلامي برشمرد و گفت: اميدوارم در سالي که رهبري شعار آن را اقتصاد مقاومتي قرار داده‌اند، گام‌هاي عملي مهمي برداريم.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در پايان گفت: موفقيت‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي آدمي را سرشوق مي‌آورد، صميمانه خداوند بزرگ را به خاطر فرصتي که در جهت خدمت به دانش و فرهنگ کشور براي ما ايجاد کرده است، شکر مي‌کنيم.

در آغاز اين ديدار، دکتر حميد ميرزاده، ضمن تبريک مجدد فرا رسيدن سال جديد به ارائه گزارشي از ششمين نشست پايش و هماهنگي امور استان هاي دانشگاه آزاد و مصوبات و مطالب مطروحه در آن بويژه در زمينه اقتصاد دانش بنيان پرداخت.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با تأکيد بر اينکه اين دانشگاه بيش از 40 درصد بار آموزش عالي کشور را برعهده دارد، گفت: دانشگاه آزاد اسلامي داراي بيش از 5 ميليون فارغ التحصيل و يک ميليون و 700 هزار دانشجو است و اين از ابتکارات بي نظير آيت الله هاشمي بوده است.

خاطره دکتر ميرزاده از ابتکار آيت الله هاشمي در حمايت از صنايع موشکي

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در ادامه، به فعاليت‌هاي اجرايي خود از اول انقلاب و در کابينه دولت سازندگي اشاره و تصريح کرد: زماني که رئيس سازمان برنامه و بودجه بودم، در جلسه هيأت وزيران، مهندس کياني مدير عامل وقت سازمان صنايع دفاع به من گفت که برد موشک‌هاي موجود بيش از 200 تا 300 کيلومتر نيست و کمک کنيد تا موشکي به نام شهاب با برد 1500 تا 2000 کيلومتر بسازيم

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي ادامه داد: با توجه به اينکه 15 ميليارد تومان هزينه ساخت آن موشک بود و مبلغ فوق در آن زمان خيلي زياد بود، به وي گفتم که بايد از آيت‌الله هاشمي رفسنجاني براي پرداخت اين مبلغ اجازه بگيرم و در اين خصوص نيز با وزير دارايي وقت مذاکره نمودم.

دکتر ميرزاده اظهار داشت: آيت‌الله هاشمي رفسنجاني با پرداخت اين هزينه براي ساخت موشک شهاب موافقت کردند و گفتند اين نظر شخصي من است و اين مبلغ را پرداخت نماييد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي افزود: پس از آن در مراجعه فرد مذکور و تضمين از ايشان بابت انجام آن طرح گفت من مردانه قول مي‌دهم که کار انجام شود و من نيز به وي گفتم چون آيت‌الله هاشمي رفسنجاني تأکيد داشتند، اين پول را پرداخت مي‌نمايم.

وي گفت: خوشبختانه پس از تخصيص بودجه مورد نظر افتخار آن به نام دولت سازندگي به ثبت رسيد.

دکتر ميرزاده مورد فوق را از جمله نمونه‌هاي اقدامات آينده‌نگرانه آيت‌الله هاشمي رفسنجاني برشمرد و افزود: دانشگاه آزاد اسلامي نيز امروز به عنوان يک الگوي جهاني و مدل توسعه مطرح است، که نمونه‌ي آن در دنيا وجود ندارد.

وي افزود: هواپيماي ماهان نيز که امروز از افتخارات ناوگان هواپيمايي کشور است، از جمله ابتکاراتي است که با دستور آيت‌الله هاشمي رفسنجاني و تصويب هيات وزيران تأسيس شد.

گزارش رئيس دانشگاه خوشحال کننده و شوق آفرين است

وي در ادامه با بيان اينکه مخاطبان اصلي تحقق اقتصاد مقاومتي، دانشگاه‌ها هستند، گفت: توسعه طرح‌هاي شفا و ساها بايد در دستور کار واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي قرار گيرد تا به عنوان يکي از منابع ايجاد درآمد غير شهريه‌اي و شاخص اقتصاد مقاومتي تبديل شود وي سپس گزارشي در خصوص پيشرفت ها و برنامه هاي دانشگاه آزاد اسلامي ارائه داد که آيت الله هاشمي رفسنجاني در ابتداي سخنان خود در پاسخ به اين مطالب، گزارش مثبت دکتر ميرزاده را خوشحال کننده و شوق آفرين خواند و از زحمات مديران و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي تشکر کرد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن