سردار اکبري:
سردار سليماني متعلق به همه اقشار است
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
فرمانده سپاه حضرت قمر بني‌هاشم(ع) چهارمحال و بختياري گفت: حاج قاسم متعلق به يک قشر خاص نيست؛ بلکه اين سردار دل‌ها، متعلق به همه اقشار مردم، نخبگان و سياسيون است.
سردار علي‌محمد اکبري در مراسم گراميداشت دومين سالگرد شهادت سردار شهيد حاج‌قاسم سليماني در تالار امام خميني (ره) دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد برگزار شد، گفت: ما مسئوليم که دين خود را بر حاج قاسم سليماني ادا کنيم.
وي اظهار کرد: ابعاد شخصيتي حاج‌قاسم سليماني فقط در بعد نظامي خلاصه نمي‌شود؛ زيرا اين روزها رسانه‌ها بيشتر تصاوير ابعاد نظامي حاج‌قاسم سليماني را پخش مي‌کنند، درحالي‌که اين سردار بزرگ در ابعاد مختلف ديگر جنگ‌نرم مثل مردم‌داري، مردم‌ياري و مردم‌نوازي يد طولايي داشت.

سردار سليماني متعلق به همه اقشار است

فرمانده سپاه حضرت قمر بني‌هاشم(ع) چهارمحال و بختياري با بيان اينکه سردار سليماني مي‌تواند يک الگوي شريف براي ملت باشد، افزود: حاج قاسم متعلق به يک قشر خاص نيست؛ بلکه سردار دل‌ها، متعلق به همه اقشار مردم، نخبگان و سياسيون است.

فرمانده سپاه حضرت قمر بني‌هاشم(ع) چهارمحال و بختياري تبيين کرد: مکتب حاج قاسم سليماني شاگرداني دارد که برگرفته از مکتب اسلام و امام راحل است که بايد آن را روز به روز افزايش داد.

اکبري با اشاره به ترور حاج‌قاسم سليماني توضيح داد: اين ترور دوبار انجام شد و بار دوم اين ترور در فضاي مجازي مانند ممنوع کردن پخش عکس و يا کليپ‌هاي اين شهيد والامقام در فضاهاي مجازي برخي کشورها انجام گرفت.

وي بيان کرد: يکي ديگر از ابعاد مطالبه‌گري حقوقي همين بود که از نظر سخت‌افزاري و نرم‌افزاري در فضاهاي مجازي به صورت سخت با اين شهيد بزرگوار و همراهانشان براي ترور برخورد شد.

فرمانده سپاه حضرت قمر بني‌هاشم(ع) چهارمحال و بختياري با اشاره به سخن مقام معظم رهبري که فرمودند حاج‌قاسم سليماني ملي‌ترين و امتي‌ترين فرد بود هم براي ايران هم براي امت اسلامي بود، بيان کرد: استان چهارمحال و بختياري در همه عرصه‌ها افتخارآفرين بوده که به انقلاب اسلامي ۲ هزار ۴۴۱ شهيد تقديم کرده است.

تبيين نقش حاج‌قاسم براي ماندگاري در مجموعه‌هاي دانشگاهي و علمي

اين فرمانده سپاه در چهارمحال و بختياري بيان کرد: حاج‌قاسم سليماني داراي ابعاد شخصيتي مختلفي است که امروزه به عنوان الگوي ما در تمام دانشگاه‌ها به عنوان مکتب حاج‌قاسم شناخته شده است و براي تمام نسل‌هاي آينده به‌ويژه نسل نوجوان و جوان، که به شناخت چنين الگو و مکتبي که در راستاي مکتب اسلام و مکتب امام راحل باشد نياز دارند و بايد نقش حاج‌قاسم سليماني را براي ماندگاري در مجموعه‌هاي دانشگاهي و علمي کشورمان تبيين کنند.

سردار سليماني متعلق به همه اقشار است

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري هم در اين مراسم با گراميداشت ياد و خاطره سردار دل ها، گفت: دو سال از شهادت مظلومانه شهيد سليماني و ياران باوفايش به دست مزدوران مي‌گذرد و آنچنان که اين شهيد عزيز در زمان حياتشان در قلوب ملت ايران جا داشت بعد از شهادتش اين شکوه به عالي‌ترين نقطه ممکن رسيد و نام و آوازه او به عنوان سردار دل‌ها ثبت شد.

دکتر ابراهيم رحيمي تبيين کرد: يکي از دلايل محبوبيت سردار شهيد حاج‌قاسم سليماني در کنار جهاد ۴۰ساله‌اش، اخلاص و تواضع و فروتني بود.

شهيد سليماني هيچگاه از رسالت اصلي خويش غافل نشد

وي اظهار کرد: با وجود پايان جنگ تحميلي در عرصه‌هاي سياسي، اقتصادي و اجتماعي هيچگاه از رسالت اصلي خويش غافل نشد و همواره تلاش کرد در راستاي مسئوليت قانون و تخصص خود فعاليت کند.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد عنوان کرد: حاج‌قاسم يکي از بزرگ مرداني است که در سايه مکتب امام و رهبر فرزانه انقلاب رشد کردند و به بلوغ رسيدند و جهاني را تحت تأثير خود قرار دادند.

دکتر رحيمي گفت: رسالت ما در دانشگاه آزاد اسلامي، ترويج مکتب شهيد سليماني است و اميدوارم خداوند متعال مجموعه دانشگاه را در راه رسيدن به اين رسالت مهم، ياري کند.

در اين نشست، بازخواني پيامدهاي حقوقي و قضائي ترور سردار، امکان سنجي طرح دعوي در محاکم قضائي بين‌المللي در موضوع ترور سردار و امکان‌سنجي پيگيري طرح دعوي در محاکم کيفري داخلي توسط سه نفر از اعضاي هيأت علمي گروه حوق دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد مورد بررسي قرار گرفت.

اداي احترام به پنج شهيد گمنام دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد و گلباران گلزار مطهر اين شهداي والامقام پايان بخش اين مراسم بود.

سردار سليماني متعلق به همه اقشار است

مراسم گراميداشت دومين سالگرد شهادت سردار شهيد حاج‌قاسم سليماني با موضوع بررسي ابعاد حقوقي ترور اين شهيد به همت نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري، معاونت فرهنگي دانشجويي، سازمان بسيج حقوقدانان و وکلاي استان چهارمحال و بختياري، ستاد شاهد و امور ايثارگران، بسيج اساتيد، کارکنان و دانشجويي، کانون ايثار و انجمن دانشجويان مستقل در تالار امام خميني (ره) دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد برگزار شد.
نظير اين مراسم با حضور آحاد مردم در مصلاي بزرگ حضرت امام خميني (ره) شهرکرد برگزار شد.