با صدور پيامي
دکتر طهرانچي فرا رسيدن روز دانشجو را تبريک گفت

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي طي پيامي فرا رسيدن 16 آذر روز دانشجو را تبريک گفت.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر محمدمهدي طهرانچي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي طي پيامي فرا رسيدن 16 آذر روز دانشجو را تبريک گفت.

متن پيام دکتر طهرانچي به شرح زير است:

بسمه تعالي

با حمد و ستايش به محضر باري‌تعالي و درود بر پيامبرخاتم(ص) و اهل بيت ‏کرامش ‏که چراغ راه بشريت‌‏اند

16 آذر، يادآور ايستادگي، بيداري و هوشياري جوانان فرهيخته اي است که اولين پاسخ جدي را به سلطه‌گري آمريکا دادند و از آن به عنوان سند متقن استقلال کشور شناخته مي شود. اين روز فرصت مغتنمي است تا ياد و خاطره شهيدان دانشجو به ويژه شهيدان 16 آذر را گرامي داريم و با الگوگيري از روحيه عدالت خواهي و مطالبه‏‌گري آن عزيزان در مسير تحقق آرمان‌هاي اين سرزمين حرکت کنيم.

روز دانشجو را بايد روز فرهنگ قلمداد کرد که آگاهانه به نداي حق طلبي امام خميني(ره) برابر حکومت فاسد پهلوي لبيک گفتند و با روحيه استکبارستيزي آمال و برنامه هاي مستکبران را برهم زدند. به بيان ديگر، شانزدهم آذر روز تعالي‌بخشي فردي و اجتماعي جامعه به دست دانشگاهيان است.

در نگاه گام دوم انقلاب اسلامي، دانشگاه آزاد اسلامي بستري براي آموزش کار سياسي، اجتماعي و مديريتي با محوريت دانشجويان انقلابي از طريق تشکل هاي دانشجويي است.

امروز شاهد هستيم جبهه استبکار با استفاده از تمام ظرفيت خود به دنبال تداوم سلطه‏‌گري بر منطقه و ايران اسلامي است و با اعمال تحريم و صرف هزينه‌هاي هنگفت مي کوشد کشور را از مسير استقلال و پيشرفت منحرف سازد، اما آنچه مانع تحقق توطئه هاي آنان شده، تداوم راه شهيدان از سوي دانشجويان غيور و فرهيخته اي است که با مجاهدت علمي خواسته‏‌هاي شوم بدخواهان اين ملت را خنثي مي کنند.

دانشجويان و قشر جوان همواره به عنوان نماد سرزندگي و تحرک جامعه شناخته مي‌‏شوند که نقش مهمي در توسعه پايدار دارند و موجب تضمين آينده کشور مي‌‏شوند؛ از همين رو انتظار مي‏‌رود دانشجويان با بهره‏‌گيري از مباني اصيل اسلامي، اخلاقي و فرهنگ ايراني و با تاسي از رهنمودهاي امام راحل و مقام معظم رهبري در جهت تحقق اهداف، برنامه ها و رفع نيازهاي جامعه با تغيير روش‌ها در راستاي بيانيه گام دوم انقلاب اسلامي تلاش و مجاهدت کنند.

دانشگاه آزاد اسلامي در گام دوم و در اجراي سند دانشگاه اسلامي، تلاش مي‏‌کند در عرصه توليد و گسترش مرزهاي دانش و علوم کاربردي و پيشتاز در نهضت نرم افزاري باشد و مقدمه اين امر را با جذب و تربيت محققاني نوآور و توانمند در حل چالش‌هاي کشور قابل تحقق مي‏داند و اين مهم بي ترديد با همت استادان و دانشجويان فرهيخته و با تقويت مسئوليت‌‏پذيري ميسر خواهد شد.

اينجانب ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي دانشجو، اين روز را به همه دانشجويان به ويژه دانشجويان عزيز دانشگاه آزاد اسلامي تبريک مي‏‌گويم و از آنان مي‌‏خواهم با نشاط و شور جواني در پيشبرد اهداف و توسعه علمي کشور حرکت کنند.

از خداوند متعال عزت، سلامتي و بهروزي همه را براي خدمت به مردم ايران اسلامي خواستارم.

محمدمهدي طهرانچي

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي