نماينده ولي فقيه در استان چهارمحال و بختياري و امام جمعه شهرکرد:
مسئوليت در نظام مقدس جمهوري اسلامي، ميدان جهاد است
سرپرست جديد دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و واحد شهرکرد و هيأت رييسه دانشگاه با نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه شهرکرد ديدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه شهرکرد در اين ديدار ضمن تبريک به سرپرست جديد دانشگاه آزاد اسلامي استان و واحد شهرکرد، گفت: مسئوليت ها در نظام جمهوري اسلامي ايران بر اساس اسلام و دين خدا، امانت است و فرصتي است براي اين که انسان بتواند براي تعالي روحي، اخلاقي و ايماني خود از اين فرصت ها استفاده کند.
حجت الاسلام والمسلمين محمدعلي نکونام افزود: در منظر اسلام، مسئوليت فرصتي براي تقرب به سوي خداوند متعال، خودسازي، تهذيب نفس و بهشتي شدن است که بر خلاف اين، دنيا محورها مسئوليت ها را فرصتي مي دانند براي اينکه طمع ورزي کنند و جولان دهند.
وي اظهار داشت: مسئوليت ها ميدان را براي کمال باز مي کنند و عرصه اي جهادي به وجود مي آورند، و اينجاست که انسان به معني واقعي، با خودش کلنجار مي رود و يک جهادگر راستين در ميدان کرامت ها مي شود و هر چه مي تواند نقاط قوت مثل اخلاقيات، رعايت حقوق ديگران و ميدان دادن به افرادي که بايد کار کنند را تقويت مي کند.
امام جمعه شهرکرد تصريح کرد: وقتي مسئوليت جنبه ي فرهنگي به خود بگيرد باز يک عرصه ي ديگري به نام عرصه اجرايي گشوده مي شود.
وي گفت: مسئوليت پرورش فکر، پرورش دل و درون، به مراتب سنگين تر است تا آن هايي که مي خواهند ناني بر سر سفره مردم آورند، البته همان هم مسئوليتي است ولي اصلا قابل قياس با پرورش دل و جان  نيست زيرا اين در واقع به معناي واقعي کلمه مي خواهد کار پيامبري را انجام دهد. کار پيامبري قبل از اين که بخواهد زمينه ساز معاش مردم باشد، زمينه ساز معاد مردم است. البته بايد فکر معاش هم باشند، ولي معاد برايشان مهم تر است. بنابراين فکر مردم، دل مردم، جان مردم، روح مردم، پرورش اصالت هاي مردم، رشد و ارتقاي درون جامعه و پيکره ي اصلي جامعه هم بايد مورد توجه قرار گرفته شود.
حجت الاسلام نکونام در ادامه خاطرنشان کرد: آن هايي که در نظام جمهوري اسلامي ايران کار فکري و فرهنگي انجام مي دهند، همه پرورش دهنده ي جان ها و فکر ها هستند. التيام بخش دانش و بينش هستند. مسئوليت در اينجا نسبت به معاش خيلي سنگين و سخت تر است.
نماينده ولي فقيه در استان چهارمحال و بختياري همچنين گفت: بايد يک فضا و محيطي را فراهم کنيم براي اين که اگر علمي هم تزريق مي شود، آن علم سمت و سوي ملکوتي به خودش بگيرد هيأت هاي علمي و گروه هاي علمي را نظارت کنيم. هر مجموعه اي که در دانشگاه است کاملا نظارت شود و از آن ها مطالبه شود.
وي بيان داشت: ما مي خواهيم يک دانشگاه در تراز نظام جمهوري اسلامي شکل بدهيم. و اين مهم وظيفه من و شماست که اين کار مهم فرهنگي را انجام دهيم. در تمام کارهاي دانشگاه يک نگاه واحد را حاکم کنيم و اون نگاه، نگاه معنويت است. نگاه معنا بخشي به عروج. معنويتي که ميگويم نه اين که فقط نماز شب بخوانيم بلکه معنا بخشي به عروج است.
مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري هم در اين ديدار گفت: باتوجه به اينکه دکتر ابراهيم رحيمي با درجه استاد تمامي يکي از نيروهاي متدين، علمي با نگاه انقلابي، پژوهشي و توليد محور است؛ ان شاءالله شاهد رشد و توسعه اين مجموعه آموزشي در استان و کشور باشيم.
حجت الاسلام و المسلمين رضا قاسمي نژاد بيان داشت: بر اساس بيانه ي مقام معظم رهبري که بحث اخلاق و پژوهش دو اصل اساسي در دانشگاه هاست، و باتوجه به اينکه دکتر رحيمي چهره اي کاملا علمي و اخلاقي است؛ اميدواريم بتوانيم اين تکليفي را که در دهه پنجم انقلاب و در گام دوم انقلاب برعهده مجموعه دانشگاه ها گذاشته شده، به نحو بسيار شايسته انجام دهيم.
سرپرست جديد دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و واحد شهرکرد هم در ابتداي اين ديدار به معرفي و تشريح مختصري از زندگينامه و رزومه علمي، پژوهشي و اجرايي خود پرداخت.
دکتر ابراهيم رحيمي با اشاره به فرمايشات رهبر معظم انقلاب در بيانيه گام دوم انقلاب در خصوص اصل ما مي توانيم و اميد به آينده اظهار داشت: بالطف خداوند و همکاري و کمک مسئولين استان به ويژه نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه شهرکرد ان شاءالله بتوانم خدمتگزار خوبي براي اين انقلاب باشم و به عنوان سرباز ولايت در خدمت استان و جامعه دانشگاهي باشم.