دکتر ميرزاده در جلسه شوراي دانشگاه آزاد اسلامي استان خراسان رضوي:
آيت الله واعظ طبسي فخر روحانيت در امر مديريت بود

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر حميد ميرزاده رييس دانشگاه آزاد اسلامي مشهد که براي شرکت در مراسم تشييع مرحوم آيت الله طبسي به مشهد مقدس سفر کرده بود ، با حضور در جلسه شوراي دانشگاه آزاد اسلامي خراسان رضوي گفت : سعادتي حاصل شد که در جوار زيارت حضرت ثامن الحجج(ع) و بعد از تشييع پيکر پاک يکي از استوانه هاي انقلاب اسلامي خدمت روساي واحدها و مراکز استان خراسان رضوي برسيم .

دکتر ميرزاده با بيان اينکه خوشبختانه با استان خراسان قبل از پيروزي انقلاب اسلامي مانوس بودم و از دوران جواني تا بحال در جريان تحولات اجتماعي وسياسي آن قرارداشتم ، اظهار کرد : از قديم ضمن ارادت به ارکان انقلاب از جمله مقام معظم رهبري ، شهيد هاشمي نژاد و آيت الله طبسي با آنها مراودات حضوري درمشهد مقدس نيز داشتم .

رييس دانشگاه آزاد اسلامي، با اشاره به اينکه حضرت آيت الله طبسي از ارکان نظام و انقلاب بود ، تصريح کرد : ايشان علاوه بر اينکه يک فقيه عاليقدر بودند ، بيش از 50سال به اسلام و انقلاب خدمت کردند .

وي افزود : آيت الله طبسي ستون محکم و استوار در مقابل رژيم شاهنشاهي بود که شجاعانه با سخنراني در ورزشگاه مشهد باعث پايين آوردن مجسمه شاه شد و انقلاب از آن روز در مشهد مقدس اوج گرفت .

دکتر ميرزاده با تاکيد بر اينکه آيت الله طبسي شخصيت والايي داشت افزود : ايشان هميشه با تواضع به طرف مقابل خود شخصيت مي داد و اين از صفات بارز ايشان بود .وي مهربان، جدي و پرکار و بدون اغراق فخر روحانيت درامر مديريت بود .
ميرزاده اظهار داشت: جايگاهي مانند آستان قدس رضوي که به فرموده امام (ره) « مرکز ايران آستان قدس است» با تنوع مکان هاي فرهنگي ، اجتماعي و اقتصادي در سراسر ايران ، با تلاش ايشان اموال آستان قدس جمع آوري و با مديريت صحيح به آباداني مناطق کمک شد .

رييس دانشگاه آزاد اسلامي گفت : امروز شاهديم که با مديريت ايشان چه تحولات بزرگي از لحاظ ساختاري و سازو کار و بناهايي که موجب آبرو براي نظام و جمهوري اسلامي است توسط مديريت ايشان به بار نشسته است و خدمات ايشان نيز در تاريخ انقلاب اسلامي ايران بي نظير و ماندني شد .


دهه چهارم دانشگاه دهه توسعه کيفي و اثر بخشي است

دکتر ميرزاده با تاکيد براينکه دهه چهارم دانشگاه آزاد اسلامي، دهه توسعه کيفي و توسعه اثر بخشي است، افزود : استانداردهاي آموزش عالي بايستي در دهه چهارم تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي رعايت شود .
وي اطلاع نداشتن از بخشنامه ها و آئين نامه هاي دانشگاه را يک ضعف جدي دانست و گفت : گاهي اوقات برخي از مشکلات ناشي از عدم آگاهي از آيين نامه ها و بخشنامه هاي دانشگاه است .

وي باتاکيد بر اينکه تا پايان 5 ساله برنامه ششم بايستي وابستگي دانشگاه به شهريه را به طور ميانگين به 60 درصد برسانيم، گفت : تا زمانيکه اين وابستگي وجود داشته باشد انگيزه اقتصاد دانش بنيان در دانشگاهها بوجود نمي آيد.

رييس دانشگاه آزاد اسلامي افزايش رقباي دانشگاه ، کاهش جمعيت و رقابت بين واحدهاي دانشگاهي در جذب دانشجو را سه مشکل اصلي در دانشگاه عنوان کرد و گفت : بنابراين واحدهاي هوشمند بايستي به سمت دانش ، تجربه و استفاده بهينه از امکانات حرکت کرده ودر راستاي کاهش هزينه ها و افزايش درآمد گام بردارند .

دکتر ميرزاده با تاکيد بر اينکه دانشگاه آزاد اسلامي زير نظر شوراي عالي انقلاب فرهنگي فعاليت مي کند و با وزارت علوم و وزارت بهداشت و مجلس شوراي اسلامي نيز همکاري مي کند ،افزود : بنابراين تمامي شاخص هاي آموزشي ، پژوهشي و ... توسط اين ارگانها رصد مي شود، از اين رو واحدهايي که از لحاظ امکانات ضعيف هستند بايستي تقويت شوند .

گفتني است، دراين نشست دکتر عباس شيخ الاسلامي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي خراسان رضوي به ارائه گزارشي از واحدهاي دانشگاهي خراسان رضوي پرداخت و چند تن از روساي واحدها و مراکز دانشگاهي خراسان رضوي به بيان نقطه نظرات خود درزمينه هاي مختلف پرداختند و از رييس دانشگاه آزاد اسلامي مساعدت خواستند .

لازم به ذکر است در اين سفر دکتر مرتضي احساني معاون اداري و مالي دانشگاه‌آزاد اسلامي، حجت الاسلام و المسلمين علي عسگري معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي و دکتر علوي فاضل رييس مرکز هماهنگي امور هيات هاي امناي استاني دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر ميرزاده را همراهي مي کردند.